...

Ako správne myslieť

Recenzia knihy: James Allen: Ako správne myslieť

     Dielo “Ako správne myslieť” je rozdelené do dvoch kníh. Autorom prvej knihy “Ako človek zmýšľa je James Allen”, anglický sekretár vysokého úradníka veľkej anglickej spoločnosti, žil v 19. storočí a vo svojich 38 rokoch si zvolil dráhu spisovateľa. Druhá kniha “Deň za dňom s Jamesom Allenom” napísal Vic Johnson, internetový podnikateľ, so zameraním na osobný rozvoj a rečník. Johnsonova kniha je podrobným rozpracovaním myšlienok Jamesa Allena. 

     Prvá kniha je rozdelená do 7 kapitol. V prvej kapitole je hlavnou myšlienkou autora, že ako človek zmýšľa vo svojom srdci, taký je. V druhej kapitole sa venuje nutnosti pestovať myšlienky čisté, dobré a užitočné. A tak dosiahnuť vytúžené ciele a teda nepadnúť do svojich nízkych túžob. Tretia kapitola pojednáva o pôsobení myšlienok na zdravie a telo, a vyzdvihuje nutnosť zmeniť svoje myšlienky a tak udržať svoje telo zdravé. V štvrtej kapitole sa autor venuje spojeniu myšlienky s cieľom, a táto myšlienka sa stane tvorivou silou a my sa následne staneme vedomými a múdrymi vládcami svojich síl. Piatu kapitolu venuje autor faktoru úspechu. Doporučuje nám prijať dlhé a namáhavé myšlienkové snaženie dosiahnuť žiadaný pokrok a úspech. Šiesta kapitola je o starostlivosti svojich vízií a ideálov. A naša vízia je prísľubom toho, čím sa jedného dňa staneme a náš ideál je proroctvom, čo nakoniec obsiahneme. V siedmej záverečnej kapitole sa autor zaoberá pokoju v myslení, lebo iba múdry človek, ktorý ovláda svoje čisté myšlienky, prinúti nekľud duše k upokojeniu.  

     Druhá kniha autora Vica Johnsona “Deň za dňom s Jamesom Allenom” zahŕňa 31 dní v ktorých, sú navrhnuté meditácie, múdre rady a jasné vysvetlenia. Nabáda nás napríklad k vytrvalosti, pestovaniu dobrých myšlienok, osobnému rastu, či k viere, a k uchopeniu svojho osudu pomocou viery do vlastných rúk. Autor kladie dôraz na nutnosť, zamyslieť sa nad každou z týchto meditácií a odporúčaní. 

     Cieľom oboch autorov je motivovať k osobnému rozvoju, podmienenému čistými a dobrými myšlienkami. A tým nás priviezť k tvorbe svojich životných okolností a tak sa stať pánmi svojho života a osudu. Malé dielo je cestou k správnemu mysleniu, ktoré ovplyvňuje nielen náš duševný, ale aj fyzický rozvoj. Páči sa nám, že jasnou formou je čitateľovi ukázaná cesta k osobnému rastu. 

Získajte plnú recenziu tejto fantastickej knihy v našom VIP členstve a dozviete sa všetky myšlienkové klenoty a najpodstatnejšie informácie, ktoré sme v knihe našli.

 

Ako získať recenzie kníh

Recenzie kníh vám ponúkame ako BONUS k VIP PREMIUM členstvu, v ktorom nájdete všetky naše elektronické produkty vytvorené do roku 2016. Edukačné eKnihy, prednášky či cvičebné DVD materiály sú dostupné ihneď vo vašom MOBILE, TABLETE alebo POČÍTAČI na jeden klik. Všetky produkty v pôvodnej hodnote nad 800 eur môžete mať dnes dostupné za 20 eur / mesiac (alebo 200 eur / rok). Viac informácií si môžete preštudovať TU.

 

 

Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem