...

Fascinate

Recenzia knihy Fascinate

Sally Hogshead ako autorka tejto fascinujúcej knihy nás oboznamuje s tým, že ak fascinujete iných ľudí, nielen že sa budú sústreďovať na vás a vaše posolstvo, ale taktiež je viac pravdepodobné, že uveria, budú sa zaujímať a budú rozprávať vaše posolstvo ďalej. Ľudia sa chcú cítiť fascinovaný produktom alebo zážitkom a zaplatia viac – často oveľa viac – za značku, ktorá ich fascinuje. Podľa autorky v stave fascinácie nemyslíme a nekonáme celkom logicky. V najextrémnejšom prípade, fascinácia skratuje postup logického vyhodnocovania.

Flirtovanie je najmocnejšou zo všetkých fascinácií. Žiadne flirtovanie, žiadne partnerstvo. Žiadne partnerstvo, žiadny potomok. Žiadny potomok, žiadna rodina, žiadne predávanie génov, žiadny človek. Fascinácia ale nie je to isté ako sex. Sex je univerzálny fenomén. Fascinácia je sila príťažlivosti. Táto sila príťažlivosti stupňuje intelektuálne, emocionálne a fyzické sústredenie.

Autorka tvrdí, že príťažlivosť nemusí dávať zmysel. Vo väčšine prípadov je príťažlivosť vysoko iracionálna. Nerozhodneme sa byť fascinovaný a nerozhodneme sa byť priťahovaným k určitej osobe, pretože korene spôsobujúce naše fascinácie, sú pevne naprogramované do nášho vnútra dávno predtým, ako sme začali byť fascinovaný. Náš mozog je doslova vytvorený na to, aby sa zamiloval. Je to v našom evolučnom najlepšom záujme nemyslieť jasne počas dvoch rokov, počas ktorých priťahujeme k sebe partnera a splodíme dieťa. Zdá sa vám to povedomé?

Fascinácia je založená na prežití. Aby ste prežili, musíte fascinovať. Kvety musia fascinovať hmyz, knihy musia fascinovať čitateľov, aby prežili.

Autorka opisuje, ako sme kedysi žili v ekonomike založenej na továrni, potom sme prešli na ekonomiku založenú na službách, potom prišla informačná ekonomika, a vedomostná ekonomika. Teraz nastala doba fascinačnej ekonomiky. Ten kto dokáže fascinovať najviac, najviac aj predáva. Podľa autorky sú to najmä tieto znaky fascinujúceho posolstva, ktoré predávajú najlepšie:

  • silno provokuje a vytvára okamžité emocionálne reakcie,
  • vytvára zástancov,
  • stáva sa „kultúrnym rýchlopisom“ pre špecifický súbor aktivít alebo hodnôt,
  • podnecujú konverzáciu,
  • núti konkurenciu preorientovať sa na to,
  • spúšťa sociálne revolúcie.

V recenzii knihe preberáme aj základných 7 spúšťačov fascinácie ktoré by ste rozhodne mali poznať, ak plánujete využiť výhodu fascinácie vo svoj prospech. Posledným z nich je aj dôvera. O nej autorka píše ako o komplexnom faktore. Prvých šesť spúšťačov, ktoré v recenzii preberáme, nás môžu fascinovať v krátkom časovom rámci. Dôvera je odlišná, krehká, ťažšia na získanie a ľahšia na stratenie. Musí byť stanovená dôsledne. Dôvera riadi každodenné rozhodnutia odlišným spôsobom. Ako nastoliť a zlepšiť dôveru, aj o tom pojednávame v recenzii a autorka na to stanovila päť základných pilierov pre dôveru a tri základné fázy pre “plán útoku”. 

Základom knihy je však pochopenie, že čím viac sú ľudia vami a vašim posolstvom fascinovaní, tým viac chcú byť s vami v interakcii: hrať sa s vami, rozprávať o vás, učiť sa od vás a predovšetkým, chcú sa s vami spojiť a potom sa spojiť jeden s druhým.

Ak je niečo fascinujúce, zachytáva to našu pozornosť nezvyčajne intenzívnym spôsobom. Je to viac než len „zaujímavé“. Odvracia vašu pozornosť od ostatných vecí naokolo a chcete tomu venovať úplnú pozornosť. Môžete byť fascinovaný obľúbenou knihou, projektom v práci, alebo dokonca novou láskou. Zapamätajte si, že ak je niečo fascinujúce, nie je to neodmysliteľne len dobré alebo len zlé, iba to zachytáva vašu plnú pozornosť. Fascinácia ovplyvňuje každú časť nášho života. Je to skratka k presvedčovaniu. Ako by sme podľa vás tieto fascinujúce poznatky využili aj pri tvorbe trvalo skvelej spoločnosti? 

Získajte recenziu tejto fantastickej knihy v našom VIP členstve a dozviete sa všetky myšlienkové klenoty a najpodstatnejšie informácie, ktoré sme v knihe našli. 

 

Ako získať recenzie kníh

Recenzie kníh vám ponúkame ako BONUS k VIP PREMIUM členstvu, v ktorom nájdete všetky naše elektronické produkty vytvorené do roku 2016. Edukačné eKnihy, prednášky či cvičebné DVD materiály sú dostupné ihneď vo vašom MOBILE, TABLETE alebo POČÍTAČI na jeden klik. Všetky produkty v pôvodnej hodnote nad 800 eur môžete mať dnes dostupné za 20 eur / mesiac (alebo 200 eur / rok). Viac informácií si môžete preštudovať TU.

 

 

 

Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem