...

Fat Chance

Recenzia knihy: Robert H. Lustig - Tuková šanca; nedať šancu cukru, priemyselne spracovaným potravinám, obezite a chorobám

     Autorom tejto prevratnej knihy s názvom Tuková šanca je uznávaný americký endokrinológ Robert H. Lustig, M.D.,M.S.L.. Špecializuje sa na pediatrickú neuroendokrinológiu a detskú obezitu. Posledných dvadsať rokov sa venuje štúdiu účinkov cukru na centrálnu nervovú sústavu, metabolizmus a liečbe detskej obezity.

Zaujímavým spôsobom nám autor objasňuje zdravotné problémy spojené s konzumáciou cukru. Kniha je akousi prehliadkou našich pochybení v správaní a stravovaní. Varuje pred neustále rozširujúcou sa pandémiou obezity. Autor predostiera fakty vyplývajúce z vedeckých výskumov. Kniha je rozdelená do dvadsaťdva kapitol v šiestich častiach. 

V úvodnej časti knihy autor poukazuje na neustály nárast obezity u detí i dospelých. Približuje nám hrozivé štatistické čísla. Taktiež popisuje metabolický syndróm a choroby ktoré zahŕňa. Druhá časť je odborným výkladom  procesov v tele, ktoré sa odohrávajú po konzumácii jedla. Venuje sa podrobnejšie dôležitým hormónom kortizolu, inzulínu a leptínu a ich vplyvu na obezitu. Autor ďalej definuje závislosť na jedle podľa niekoľkých kritérií. V tretej časti sa autor zameriava na tukové bunky. Vysvetľuje ako vznikajú, ako sa plnia a aké fyziologické dráhy o nich rozhodujú. Opisuje metabolický syndróm ako novodobú metlu ľudstva a uvádza potraviny, ktoré spejú ku chronickej poruche metabolizmu. V štvrtej časti autor poukazuje na dôležitosť príjmu vlákniny, dostatku pohybu a obmedzenia cukru. Hovorí o epidémii fruktózy a horibilných číslach jej spotreby. Piata časť knihy motivuje a nabáda na zmenu nášho životného, hormonálneho a stravovacieho prostredia.  

V závere knihy autor vyzýva na celosvetovú redukciu cukru, zosilniť boj proti priemyselne spracovaným potravinám, nápojovému a cukrovarníckemu priemyslu. 

Páči sa nám ako autor nezahadzuje nádej a osvetľuje priamu cestu k šťastnému a zdravému životu, na ktorej sa musíme zbaviť stresu a za každú cenu sa vyhýbať fast foodom. 

Získajte plnú recenziu tejto fantastickej knihy v našom VIP členstve a dozviete sa všetky myšlienkové klenoty a najpodstatnejšie informácie, ktoré sme v knihe našli.

 

Ako získať recenzie kníh

Recenzie kníh vám ponúkame ako BONUS k VIP PREMIUM členstvu, v ktorom nájdete všetky naše elektronické produkty vytvorené do roku 2016. Edukačné eKnihy, prednášky či cvičebné DVD materiály sú dostupné ihneď vo vašom MOBILE, TABLETE alebo POČÍTAČI na jeden klik. Všetky produkty v pôvodnej hodnote nad 800 eur môžete mať dnes dostupné za 20 eur / mesiac (alebo 200 eur / rok). Viac informácií si môžete preštudovať TU.

 

 

 

Vytvorte si účet



Vyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem