...

Fat Chance

Recenzia knihy: Robert H. Lustig - Tuková šanca; nedať šancu cukru, priemyselne spracovaným potravinám, obezite a chorobám

     Autorom tejto prevratnej knihy s názvom Tuková šanca je uznávaný americký endokrinológ Robert H. Lustig, M.D.,M.S.L.. Špecializuje sa na pediatrickú neuroendokrinológiu a detskú obezitu. Posledných dvadsať rokov sa venuje štúdiu účinkov cukru na centrálnu nervovú sústavu, metabolizmus a liečbe detskej obezity.

Zaujímavým spôsobom nám autor objasňuje zdravotné problémy spojené s konzumáciou cukru. Kniha je akousi prehliadkou našich pochybení v správaní a stravovaní. Varuje pred neustále rozširujúcou sa pandémiou obezity. Autor predostiera fakty vyplývajúce z vedeckých výskumov. Kniha je rozdelená do dvadsaťdva kapitol v šiestich častiach. 

V úvodnej časti knihy autor poukazuje na neustály nárast obezity u detí i dospelých. Približuje nám hrozivé štatistické čísla. Taktiež popisuje metabolický syndróm a choroby ktoré zahŕňa. Druhá časť je odborným výkladom  procesov v tele, ktoré sa odohrávajú po konzumácii jedla. Venuje sa podrobnejšie dôležitým hormónom kortizolu, inzulínu a leptínu a ich vplyvu na obezitu. Autor ďalej definuje závislosť na jedle podľa niekoľkých kritérií. V tretej časti sa autor zameriava na tukové bunky. Vysvetľuje ako vznikajú, ako sa plnia a aké fyziologické dráhy o nich rozhodujú. Opisuje metabolický syndróm ako novodobú metlu ľudstva a uvádza potraviny, ktoré spejú ku chronickej poruche metabolizmu. V štvrtej časti autor poukazuje na dôležitosť príjmu vlákniny, dostatku pohybu a obmedzenia cukru. Hovorí o epidémii fruktózy a horibilných číslach jej spotreby. Piata časť knihy motivuje a nabáda na zmenu nášho životného, hormonálneho a stravovacieho prostredia.  

V závere knihy autor vyzýva na celosvetovú redukciu cukru, zosilniť boj proti priemyselne spracovaným potravinám, nápojovému a cukrovarníckemu priemyslu. 

Páči sa nám ako autor nezahadzuje nádej a osvetľuje priamu cestu k šťastnému a zdravému životu, na ktorej sa musíme zbaviť stresu a za každú cenu sa vyhýbať fast foodom. 

Získajte plnú recenziu tejto fantastickej knihy v našom VIP členstve a dozviete sa všetky myšlienkové klenoty a najpodstatnejšie informácie, ktoré sme v knihe našli.

 

VIAC INFORMÁCIÍ O VIP SLUŽBE NÁJDETE TU.

Predplaťte si VIP službu podľa Vášho výberu

= 5 eur/mesiac
= 10 eur/mesiac
= 15 eur/mesiac
Mesačné členstvo VIP
Mesačné členstvo VIP
(všetko spolu)
= 19 eur/mesiac

(úspora 11 eur/mesiac = 132 eur/rok)

Zostavte si balíček VIP produktov

Pre vytvorenie objednávky musíte byť prihlásený.

 

scroll-top

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem