...

Hojnosť

Recenzia knihy Hojnosť 

Aká je budúcnosť ľudstva? Čo nás čaká a ako bude vyzerať svet o pár desaťročí? Ak vás zaujímajú práve tieto otázky, kniha Petera Diamandisa a Stevena Kotlera s názvom Hojnosť je určená práve pre vás. A nie je to kniha hocijaká – obaja autori v čitateľovi nevzbudzujú strach z čiernej budúcnosti, ale ukazujú mu práve víziu sveta hojnosti založenom na nových technológiách rastúcich exponenciálnym tempom a netradičných nových myšlienkach.

Obaja autori poukazujú na to, aká relatívna je dnes chudoba. Väčšina ľudí vlastní to, o čom by pred pár desaťročiami mohla snívať elita sveta. Ukazujú čitateľovi víziu sveta hojnosti, vysvetľujú, prečo majú ľudia strach. Dosiahnutie hojnosti usporadúvajú do pyramídy potrieb hojnosti. Podobne ako aj pri iných pyramídach platí, že najprv musia byť naplnené nižšie potreby pre hojnosť, až potom vyššie. O aké potreby teda ide?

Podstatným faktorom je jedlo, čistá voda či prístrešie. Koncepty vertikálnych fárm, recyklovania vody či obydlia s všade prítomnými senzormi a čipmi, ktoré už dnes majú len zlomkovú cenu, ale aj čerpanie energie z našich fekálií napríklad na nabitie mobilu, sú vzrušujúcou cestou k novému svetu hojnosti.

Ani vzdelávanie nebude to, čo kedysi. Jeho budúcnosť je na internete či vo videohrách, jednoducho sa učenie musí stať zábavou a akýmsi novým druhom závislosti. Internet, nová celosvetová myseľ ľudstva, nám umožní si ešte rýchlejšie vymieňať myšlienky a pracovať na tom, čo nás baví. K lekárovi už nebudeme musieť chodiť – postačí nám vo väčšine prípadov náš mobilný telefón zapojený na superpočítač a umelú inteligenciu. Chirurgické zákroky budú vykonávať roboty, vytlačíme si na 3D tlačiarni orgány na mieru a už o pár rokov si budeme môcť dekódovať celú našu genetickú výbavu so všetkými potenciálnymi chorobami. Samozrejme aj s návodom ako vyriešiť akúkoľvek chorobu v nás podľa pochopenia nášho genetického kódu.

Autori sa v knihe zameriavajú aj na budúcnosť ľudských slobôd a právd, ako aj na nový príliv ľudí z tzv. vychádzajúcej miliardy. Veľký potenciál na urýchlenie týchto potrebných zmien vidia v základnej ľudskej vlastnosti – súťaživosti. Úspešne zvládnuté výzvy ešte viac podnietia ostatných a tým aj ľudská snaživosť nadobúda exponenciálny charakter.

Páči sa nám, ako autori v celej knihe ponúkajú strategické a pre nás (zatiaľ) netradičné riešenia, ktoré však budú v budúcnosti nevyhnutné. Systematicky mapujú všetky podstatné oblasti ľudského života a sveta hojnosti. Ak chcete byť súčasťou, získajte plnú recenziu tejto fantastickej knihy v našom VIP členstve a dozviete sa všetky myšlienkové klenoty a najpodstatnejšie informácie, ktoré sme v knihe našli.  

 

Ako získať recenzie kníh

Recenzie kníh vám ponúkame ako BONUS k VIP PREMIUM členstvu, v ktorom nájdete všetky naše elektronické produkty vytvorené do roku 2016. Edukačné eKnihy, prednášky či cvičebné DVD materiály sú dostupné ihneď vo vašom MOBILE, TABLETE alebo POČÍTAČI na jeden klik. Všetky produkty v pôvodnej hodnote nad 800 eur môžete mať dnes dostupné za 20 eur / mesiac (alebo 200 eur / rok). Viac informácií si môžete preštudovať TU.

 

 

Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem