...

Jediná vec

Recenzia knihy: Jediná vec od Jay Papasan a Gary Keller

Obaja autori: Jay Papasan a Gary Keller  vo svojej knihe s názvom: „Jediná vec“ poukazujú na spôsob, ako získať čo chcete. Tým spôsobom je sústredenie sa na jednu jedinú vec. Zastávajú názor, že pokiaľ pracujete na viacerých veciach súčasne, nie je to ani účinné, ani efektívne. Kniha je spracovaná do troch častí a dokopy má 18 za sebou nadväzujúcich podkapitol.

V prvej časti sa autori venujú klamstvám, ktoré nás zvádzajú zo správnej cesty. Upozorňujú na 6 klamstiev, ktoré stoja medzi nami a úspechom. Jednou z nich je, že za každým prepnutím na inú úlohu strácate čas a je možné, že sa už k predošlej úlohe ani nevrátite. Úlohy sa tak začnú hromadiť.  Zameriavajú sa tu aj na disciplínu, ale len dovtedy, pokiaľ si z nej človek nevybuduje návyk. Akonáhle získame správny návyk, nepotrebujeme toľko disciplíny. V tejto časti poukazujú aj na zaujímavý fakt, že nič nie je nikdy v úplnej rovnováhe a preto je rovnováha nemožná. Nahrádzajú tu slovo „rovnováha“ slovom „vyrovnávanie“.

Druhá časť je orientovaná na pravdu, ako spôsob jednoduchej cesty k produktivite. Autori sa tu zameriavajú na ústrednú otázku, ktorá podľa nich znie: „Čo je tou jedinou vecou, ktorú keď urobím, všetko ostatné bude zbytočné?“ a túto otázku si treba položiť za každým, keď chceme dostať na niečo odpoveď. Zdôrazňujú, že otázky sú niekedy dôležitejšie ako samotná odpoveď. Kladenie ústrednej otázky považujú za úspešný návyk, či už pre osobný život, zamestnanie, telesné zdravie, podnikanie, aj pre kľúčové vzťahy.  V tejto časti sa venujú aj princípu kladenia otázok, pri ktorom je dôležité zamerať sa na veľkosť a konkrétnosť, pretože malé ciele nevyžadujú mimoriadne činy a zriedka vedú k mimoriadnym výsledkom. Čiže je dôležité vedieť si položiť správnu otázku. 

Tretia časť je venovaná mimoriadnym  výsledkom a odhaleniu skrytých možností, medzi ktoré patrí aj sila účelu, ktorú autori definujú ako najlepší zdroj osobnej sily. Receptom je vedieť, čo je v živote dôležité a riadiť sa podľa svojich priorít. Sústrediť sa na jedinú vec a vedieť si rezervovať svoj voľný osobný čas, čas na plánovanie a nakoniec čas na jedinú vec. Autori tu popisujú ako si zostaviť kalendár rezervovania času a aké záväzky by sme si mali dať k dosiahnutiu úspechu. Poukazujú na to, že úspech je v každom v nás, len treba dať životu účel a poznať svoje priority. Tiež sa v tejto časti zaoberajú zlodejmi produktivity, medzi ktoré zaraďujú aj zlé zdravotné návyky, či obavu zo zmätku, ale aj neschopnosť povedať „nie“.

Dosahovanie úspechu a mimoriadnych výsledkov je postupný proces, ktorý autori prirovnávajú k dominovému efektu, kde treba nájsť prvú kocku a strkať do nej pokiaľ nespadne, čo naštartuje reťazový pád kociek. Je to podobné ako s rastom stromu, ktorý hotový nevyrástol z dňa na deň, ale rástol postupne z malého semiačka rok po roku, deň za dňom. Ak chcete poznať jednoduché tajomstvo výnimočných výsledkov, táto kniha prezrádza postupy a návody ako ich dosiahnuť.

Získajte plnú recenziu tejto fantastickej knihy v našom VIP členstve a dozviete sa všetky myšlienkové klenoty a najpodstatnejšie informácie, ktoré sme v knihe našli.

 

Ako získať recenzie kníh

Recenzie kníh vám ponúkame ako BONUS k VIP PREMIUM členstvu, v ktorom nájdete všetky naše elektronické produkty vytvorené do roku 2016. Edukačné eKnihy, prednášky či cvičebné DVD materiály sú dostupné ihneď vo vašom MOBILE, TABLETE alebo POČÍTAČI na jeden klik. Všetky produkty v pôvodnej hodnote nad 800 eur môžete mať dnes dostupné za 20 eur / mesiac (alebo 200 eur / rok). Viac informácií si môžete preštudovať TU.

 

 

 

Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem