...

Metrix Of Power

Recenzia knihy Metrix Of Power

Joran Maxwell sa už dlhé desaťročia pokúša edukovať ľudí v tejto oblasti. Nie sme natoľko inteligentní, aby sme dokázali posúdiť úplnú platnosť myšlienok, ktoré vo svojich knihách a videách prezentuje. Tieto informácie sú však pozoruhodné. Zameriava svoju pozornosť na rôzne symboly, ktoré siahajú až do čias Egypta a je ich vidieť na mnohých moderných veciach dnešnej doby (napríklad peniazoch). Poukazuje na skrytú moc, ktorá riadi naše životy a neváha skupiny týchto ľudí nazývať kriminálnikmi. Podľa neho všetky Americké politické, náboženské a filozofické systémy vznikli v Egypte. Tvrdí, že títo ľudia prídu s hocijakým nápadom ako vás rozptýliť pred skutočnou pravdou. Majú moc vypnúť čo chcú a kedykoľvek sa im to zapáči. 

Píše o celosvetovej bratskej organizácii, ktorá je dostatočne mocná, stará a múdra na to, aby operovala a pôsobila spoza všetkých vlád vo svete, spoza bratských inštitúcií a spoza medzinárodných finančných a menových systémov sveta. V knihe popisuje aj niektoré názorné príklady a nástroje, ktoré sa na to používajú. Napríklad Hollywood kontinuálne bombarduje našu krajinu a tento svet s odpadovými filmami, ktoré zobrazujú hrubosť, násilie, znásilnenie a kriminalitu každého druhu. Prečo Hollywood prosperuje z tvorby filmov, ktoré zobrazujú vraždy, násilie a krviprelievanie? Vedia, že všetky nahrávky a filmy ovplyvňujú ľudskú myseľ, ktorá sa má stať produktom s určitými - dopredu nastaveným parametrom. 

Tvrdí, že výsledok dnešného školského vzdelania (žiaci ako produkt), vraj nie je v súlade s tým, čo štát chcel. Ale dodáva, že ak by štát nedostával to, čo si navrhol, zmenil by to. Pointa je teda v tom, že vláda dostáva presne to, čo si objednala. Dostávajú to, za čo si zaplatili - žiaka ovcu.

Podľa autora nikto nechce, aby vaše deti boli skutočne vzdelané. Nechcú, aby ste vy, alebo hocikto z nás myslel priveľa. To je to, prečo naša krajina a náš svet sa stali premnožené zábavou, masovými médiami, hernými predstaveniami, rozptyľujúci blábolmi z telenoviel, stupídnymi sitcomami, televíznymi reláciami, zábavnými parkami, drogami, alkoholom a každý iným druhom zábavy. Takto sa udržiava ľudská myseľ stále rozptyľovaná a zabávaná. Podľa autora by sme sa mali zobudiť a pochopiť, že sú tu ľudia, ktorí vedú náš život a my to ani nevieme. Čo s tým môže jeden človek urobiť? Jeden človek nemôže urobiť nič. Ale podľa autora dobre informovaná spoločnosť môže urobiť veľa.

Podľa autora existuje jedno miesto, ktorého sa vláda bojí najviac. Tým miestom je vaša myseľ, vaše uvažovanie. Vaša schopnosť byť sám sebou a myslieť za seba, robiť vlastné rozhodnutia a byť zodpovedný za svoj život. Na opačnom konci je systémová snaha držať nás zaneprázdnenými, aby sme mohli platiť svoje účty, dane, starať sa o svoj dom a keď skončíte so staraním sa o všetky detaily nášho prežitia (dôchodok), vláda dúfa, že nebudete mať čas skúšať myslieť o veciach, o ktorých hovorí táto kniha. Autor si myslí, že ľudské mysle sú pretvarovávané a preprogramovávané, aby ľudia v skutočnosti už nemuseli viac myslieť. Iba spolu vychádzame a čokoľvek čo vláda povie, urobíme, čokoľvek čo cirkev povie, urobíme a čokoľvek naše určené autority povedia, aby sme urobili, urobíme.

To, čo sa autor snaží dosiahnuť touto knihou je, aby si ľudia boli vedomí, že človekom vytvorené inštitúcie, vláda a náboženstvá nie sú nič viac než len spôsob, ako nás riadiť. Riadiť ako myslíte, kam idete, ako vidíte veci a v čo veríte. Človekom vytvorené kostoly a vlády boli vymyslené na to, aby nás ovládali. Všetci tyrani vždy vedeli, že pokiaľ dokážu to, že predáte vašu morálku, etiku a zábrany za peniaze, nebudete ďalej hrozba alebo schopní obraňovať sami seba. Ste závislí na ich alkohole, ich peniazoch, ich drogách, ich filmoch, ich zábave a rôznych iných veciach. Budete proste ticho tak dlho, pokiaľ budete mať to, čo vás robí šťastnými. Píše, že dokonca ani kostol z vás nemôže urobiť duchovného človeka. Náboženstvo v západnom svete, ako ho poznáme, nie je nič viac než politický ťah. Bolo organizované a neskôr riadené zo zákulisia a stále je tomu tak aj dnes.

Autor verí, že dvaja najväčší nepriatelia všetkých slobodných ľudí na svete, sú vláda a náboženstvo. Obaja sú rovnocenní partneri a tyrani. Preto sú kresťania nazývaní ovcami. Ovce chováte, striháte a potom ich zjete. A ovca je najhlúpejšie zviera na svete, čo vám hocijaký farmár potvrdí. Preto autor stále apeluje na to, že najnebezpečnejšiu vec, ktorú môžete urobiť, je vzdelávať ľudí. Ak sa ľudia stanú vzdelanými, nemôžete ich riadiť, ani sa im vyhrážať. Ľudia, ktorí sú vzdelaní poznajú svoju silu a nedávajú ju nikomu (ani štátu). Táto duševne náročná kniha vykresľuje svet v inom uhle, na aký je štandardný čitateľ zvyknutí. Ktovie čo by sa stalo, ak by ju mali ako povinné čítanie všetci naši občania v krajine?

Získajte recenziu tejto fantastickej knihy v našom VIP členstve a dozviete sa všetky myšlienkové klenoty a najpodstatnejšie informácie, ktoré sme v knihe našli. 

 

Ako získať recenzie kníh

Recenzie kníh vám ponúkame ako BONUS k VIP PREMIUM členstvu, v ktorom nájdete všetky naše elektronické produkty vytvorené do roku 2016. Edukačné eKnihy, prednášky či cvičebné DVD materiály sú dostupné ihneď vo vašom MOBILE, TABLETE alebo POČÍTAČI na jeden klik. Všetky produkty v pôvodnej hodnote nad 800 eur môžete mať dnes dostupné za 20 eur / mesiac (alebo 200 eur / rok). Viac informácií si môžete preštudovať TU.

 

 

 

Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem