...

Never doktorom

Recenzia knihy Never doktorom

Robert Mendelsohn je lekár, ktorý vystupuje proti modernej medicíne. V knihe uvádza desiatky oblastí, ktoré sú podľa jeho názoru veľmi problémové. Vysvetľuje, že existuje vysoké riziko, že budete zneužití k lekárovým vlastným účelom. Preto je vraj najlepšie považovať každého lekára, ktorý robí výskum alebo vyučuje, za potenciálne škodlivého. Poukazuje ale aj na dobrú stránku lekárskej praxe. Tvrdí, že v minulosti boli lekári múdri a kultúrni ľudia. Poznali literatúru aj kultúru a boli uznávaní ako inteligentné a prezieravé osoby. To už bohužiaľ vraj dávno neplatí. Zdrojom rady a informácií by pre vás mohli byť vraj ľudia s rovnakými skúsenosťami ako vy. Ľudia s rovnakými príznakmi alebo ochoreniami, ktorí sa svoj problém naučili riešiť.

Lieky, ktoré boli kedysi extrémne cenné, sú teraz extrémne nebezpečné. Autor verí, že moderná liečba je len zriedkakedy efektívna a je často nebezpečnejšia než samotné ochorenie, ktoré by mala liečiť. Podľa neho by si lekári mali úplne osvojili ironický reklamný slogan „Lepší život vďaka chémii.“  Pokiaľ idete k doktorovi, nepozerá sa na vás ako na osobu, ktorá potrebuje nejakú pomoc, ale ako na potenciálny trh pre produkty fabriky na liečenie.

Dokonca aj v prípade, keď ste tehotná, lekár vás ošetruje, ako by ste boli chorá. Tehotenstvo je deväťmesačná choroba, ktorá musí byť liečená, a tak sú vám podávané vnútrožilové infúzie, monitory plodu, kopec liekov, úplne zbytočná epiziotómia (chirurgický zástrih hrádze v priebehu pôrodu) a ako vrchol sériovej výroby pôrod cisárskym rezom. Poukazuje aj na kŕmenie dojčenskou fľašou, čo považuje za predchodcu nezdravej výživy. Dojča, ktoré je kŕmené umelou stravou je ďaleko viac náchylné k celému radu ochorení: hnačka, koliky, infekcia tráviaceho a dýchacieho traktu, meningitída, astma a rôzne alergie, zápal pľúc, ekzémy, obezita, spomalenie rastu, hypokalcemická tetánia (zvýšená nervosvalová dráždivosť spôsobená nízkou hladinou vápniku v krvi), neonatálna hypothyreóza (novorodenecké ochorenie spôsobené zníženou funkciou štítnej žľazy), nekrotizujúca enterokolitída (zápalové ochorenie tenkého a hrubého čreva sprevádzané odumieraním tkaniva) a syndróm náhleho úmrtia dojčaťa. Podľa neho umelá výživa môže obsahovať 10 až 1000 krát viac olova ako materské mlieko. Lekári vraj častokrát zabúdajú matkám povedať, že dojčenie chráni jej dieťa pred všetkými ochoreniami, ktoré mala a ktoré prekonala jej imunitným systémom, že podporuje kostné zrenie a duševný vývin, že pomáha chrániť ženu samotnú pred rakovinou pŕs. Dojčenie je vraj lepšie aj pre rodinu. Puto medzi matkou a dieťaťom je bezpečné a zdravé, keď žena dojčí. Nielen, že sanie dojčaťa stimuluje tvorbu hormónov, ktoré redukujú popôrodné krvácanie a iné obtiaže a pomáhajú skoršiemu zavinutiu delohy, ale tiež v matke vzbudzuje príjemné pocity.

V ďalších častiach knihy popisuje, ako je vzťah medzi pacientom a lekárom založený na niečom úplne inom, než na znalostiach. Tvrdí, že je založený na viere. Moderná medicína nemôže prežiť bez našej viery, pretože moderná medicína nie je ani umenie, ani veda. Je to náboženstvo. Modernú medicínu si ľahko môžete otestovať podľa tejto definície tým, že niekoľkokrát položíte vášmu lekárovi otázku „prečo?“.

 Jednoducho sa pýtajte niekoľkokrát „prečo“ a skôr či neskôr s dostanete k „priepasti viery“. Váš lekár sa uchýli k tvrdeniu, že je nemožné, aby ste vedeli alebo dokonca rozumeli zázrakom, ktorými on vládne. „Jednoducho mi verte.“

Keby moderná medicína musela prekladať svoje postupy k objektívnemu posúdeniu, nebola by táto kniha nutná / potrebná. Celý diagnostický proces je od momentu, kedy vojdete do ordinácie až po okamih, kedy pri odchode zvierate v ruke recept alebo žiadanku na ďalšie vyšetrenie, málokedy prospešný rituál. K diagnostickému procesu by ste mali pristupovať skôr s podozrením, než s dôverou. Stetoskop vraj nie je nič iné než posvätný symbol božského doktora. Ako nástroj môže spôsobiť viac škody ako úžitku. Predchádzať tomu môžete aj tak, že získate druhý názor od iného lekára. Nechoďte k lekárovi rovnakého zdravotného zariadenia. Pre iný názor choďte napríklad do iného mesta. Pokiaľ dostanete veľmi odlišné odpovede, mali by ste sa vrátiť k predchádzajúcemu lekárovi a konfrontovať ho týmito informáciami. 

Vašou hlavnou obranou je neochota niekomu dôverovať. Donúťte každého lekára, aby si ju zaslúžil, obzvlášť pokiaľ sa vás chystá zmrzačiť.

V knihe okrem iného popisuje aj to, že nemocnica je ako vojna. Najlepšie je sa jej úplne vyhnúť. A pokiaľ sa náhodou do nej dostanete, mali by ste nájsť čo najviac spojencov a čo najrýchlejšie sa zase dostať z nej preč. Nemocnica je „chrámom cirkvi modernej medicíny“ je tak zároveň jedným z najnebezpečnejších miest na svete. Lekári, „kniežatá chrámu“ sú ešte väčšími nosičmi infekcie. Zanedbávajú umývanie rúk, okrem umývania pred operáciou, kde je to súčasťou rituálu. Nemocničné procedúry nemajú absolútne žiadny rešpekt pre ľudskú dôstojnosť. Musíte si vyzliecť svoje vlastné šaty a obliecť si nemocničnú košeľu v ktorej ste veľmi náchylní k vyšetreniam a útokom nespočetných lekárov, sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov. Väčšinu času musíte ležať a nemôžete prísť a odísť ako by ste chceli. Musíte zjesť to, čo vám dajú, teda pokiaľ je na to čas. Ste nútení spať v miestnosti spoločne s úplne cudzími ľuďmi, cudzími chorými ľuďmi. Hospitalizácia vás degraduje. Na vašu obranu sem a tam vypustite z úst slovo právnik, pretože lekári sa právnikov veľmi boja. Povedzte napr. „môj švagor je právnik a on hovorí, že…“ . To občas pomôže. Ďalšou technikou je priviesť niekoľko drsne vyzerajúcich príbuzných.

Autor napokon dodáva, že pretože je moderná medicína „cirkvou smrti“, čím je jej vplyv na spoločnosť silnejší, tým horšie v nej bude všetkým ľuďom. Poukazuje na to, ako nová medicína volá po vyváženejšom prístupe k ľudskej bytosti. My veríme, že táto recenzia knihy bude pre vás inšpirujúcou a poučnou zároveň, aby ste tak dokázali lepšie prebrať zodpovednosť za svoje zdravie do vlastných rúk.

Získajte recenziu tejto fantastickej knihy v našom VIP členstve a dozviete sa všetky myšlienkové klenoty a najpodstatnejšie informácie, ktoré sme v knihe našli. 

 

Ako získať recenzie kníh

Recenzie kníh vám ponúkame ako BONUS k VIP PREMIUM členstvu, v ktorom nájdete všetky naše elektronické produkty vytvorené do roku 2016. Edukačné eKnihy, prednášky či cvičebné DVD materiály sú dostupné ihneď vo vašom MOBILE, TABLETE alebo POČÍTAČI na jeden klik. Všetky produkty v pôvodnej hodnote nad 800 eur môžete mať dnes dostupné za 20 eur / mesiac (alebo 200 eur / rok). Viac informácií si môžete preštudovať TU.

 

 

 

Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem