...

Nová ZEM

Recenzia knihy Eckhart Tolle, Nová ZEM 

Autorom tejto revolučnej knihy je známy duchovný učiteľ, „prorok dneška“ Eckhart Tolle. Kniha je osvietením pre nevedomých, ale iba pre tých, ktorí sú na to pripravení. Je výnimočná svojimi myšlienkami, motiváciou, silou a aktuálnosťou. Aj napriek tomu, že kniha má vyše desať rokov, je vysoko aktuálna aj dnes.

Autor nám dáva poznatky, vďaka ktorým sa môžeme naučiť sebakontrole a vyššej kvalite vedomia. Veľká časť knihy sa venuje egu. Jeho zrodu, sile, vplyvu, odolnosti, pretrvávaniu a taktiež jeho eliminácii. Vysvetľuje, že pokiaľ konáme pod vplyvom ega, čiže len vo vlastných záujmoch, nemôžeme byť skutočne šťastný. Hmotné veci nám poskytujú iba krátkodobý pôžitok. Skutočné šťastie objavíme až vtedy, keď dokážeme objaviť silu prítomného okamžiku, v ktorom neexistuje nevedomosť či nešťastie.

A práve duchovné uvedomenie má byť vnútorným cieľom nás všetkých. Schopnosť zamerať sa na Prítomnosť, lebo to je jediné, čo dokážeme ovplyvniť. Základom uvedomenia je kontrola ega a jeho postupné „vyhladovanie“. Autor takisto odkrýva jednu podstatnú vec. Ego nie je len záležitosť jednotlivca. Rovnako existuje kolektívne ego, ktoré ovplyvňujeme všetci spoločne a takisto na nás všetkých vplýva. Niektoré cenné myšlienky na zamyslenie:

  • „Čokoľvek čo vám na ostatných najviac prekáža a najviac na to reagujete, je aj vo vás.”
  • „To, čo ľudia zväčša nazývajú „zamilovanosťou“ je vo väčšine prípadov iba zosilnenie egoických požiadaviek a potrieb. Stávate sa závislým na inej osobe či ešte častejšie na vašej predstave o danej osobe.”
  • „Ego si vyžaduje osobné uznanie a plytvá energiu skúmaním toho, či dostáva dostatok uznania. Často je jeho hlavnou motiváciou získať peniaze či moc a práca je len nástrojom na ich získanie.”
  • „Svet vám vždy prostredníctvom toho, na čom vám záleží, nastaví zrkadlo a ukáže, kto v skutočnosti ste a čo si o sebe naozaj myslíte.”
  • „Celá vaša cesta životom sa ultimátnym spôsobom odvíja od kroku, ktorý robíte v tejto chvíli.”

Podľa autora nič nie je stratené, lebo doba vlády ega a kolektívneho šialenstva končí. Niektorí ľudia to už vedia a tvoria Novú Zem. To je udalosť, ktorú autor predstavuje. Je to zmena myslenia, uvedomenie a zameranie sa na Prítomnosť. Ale táto zmena nenastane ihneď, je to postupný proces. Otázne je, či nebude neskoro. A nie je to ani nová ideológia. Všetky utopistické vízie spája to, že sa niečo stane a všetko potom už bude len správne, bezproblémové a dobré. Toto nie je podstata Novej Zeme. My máme šancu prebudiť sa a stať sa lepšími. Budete chcieť spolu s nami na tejto zmene participovať? 

Získajte plnú recenziu tejto fantastickej knihy v našom VIP členstve a dozviete sa všetky myšlienkové klenoty a najpodstatnejšie informácie, ktoré sme v knihe našli.

 

VIAC INFORMÁCIÍ O VIP SLUŽBE NÁJDETE TU.

Predplaťte si VIP službu podľa Vášho výberu

= 5 eur/mesiac
= 10 eur/mesiac
= 15 eur/mesiac
Mesačné členstvo VIP
Mesačné členstvo VIP
(všetko spolu)
= 19 eur/mesiac

(úspora 11 eur/mesiac = 132 eur/rok)

Zostavte si balíček VIP produktov

Pre vytvorenie objednávky musíte byť prihlásený.

 

scroll-top

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem