...

Power vs. Force

Recenzia knihy Power vs. Force

Doktor Hawkins vo svojej knihe vyslovuje veľmi zaujímavé myšlienkové koncepty, ktoré vás nenechajú na pokoji a prinútia vás o nich nahlas uvažovať. Identifikuje mechanizmy, pomocou ktorých sa dajú kvantifikovať stavy nášho vedomia alebo mieru prebudenosti nášho ducha (výška energetickej úrovne). Tvrdí, že 85% ľudskej rasy je pod kritickou úrovňou kalibrácie 200, zatiaľ čo celková priemerná úroveň ľudského vedomia dnes je približne 207. Objasňuje, že iba 4% svetovej populácie kalibruje energetickú úroveň 500 alebo viac a iba 0,4% dosahuje 540. Úroveň vedomia 600 alebo viac dosahuje iba 1 z 10 miliónov.

Podľa jeho slov sa pod úrovňou 250 nemôže vyskytovať žiadne zmysluplné ľudské uspokojenie. Na vyšších úrovniach sa začína objavovať určitý stupeň sebadôvery ako základ pre pozitívne životné skúsenosti vo vývoji vedomia. Autor v knihe poukazuje na fakt, že kolektívna úroveň vedomia ľudstva zotrvávala na 190 po veľa storočí a je zaujímavé, že na súčasnú úroveň 207 poskočila behom deväťdesiatych rokov 20. storočia.

Na Neutrálnej úrovni (250) môže človek povedať: „v poriadku, ak som nedostal túto prácu, tak dostanem inú.“ Ľudia na úrovni Neutrality pociťujú osobnú pohodu – well-being. Dôkaz tejto úrovne je, že sú schopní veriť na život vo svete. Ľudia na tejto úrovni ľahko vychádzajú s inými ľuďmi a sú bezpeční pre svoje okolie pretože ich nezaujímajú konflikty, súťaženie alebo vina.

Na úrovni ochoty (310 Willingness) sú ľudia, ktorí sú schopní priznať svoje chyby a učiť sa od ostatných. Úroveň 350 prijatie, je charakterizovaná premenou a porozumením. Jedinec je sám zdrojom a tvorcom svojho života. Výrazným rysom tohto vývojového stupňa je zodpovednosť a schopnosť žiť v harmónii so silami života. Všetci ľudia na úrovni pod 200 majú tendenciu byť bezmocní a vidieť samých seba ako obete. 

Takto autor popisuje všetky energetické úrovne až do 1000 (od inteligencie, racionality, rozhodnosti, vzdelanosti, lásky, šťastia, radosti, leaderstva, transcendentnosti až po osvietenie, ktoré sa nachádza na energetickej úrovni 700 – 1000. Toto je úroveň veľmi silnej inšpirácie. Podľa autora je to je vrchol evolúcie vedomia v ľudskej ríši a podľa neho ho dosiahlo iba zopár jedincov, ako sú Krišna, Budha a Ježiš Kristus.

Podľa autora sme vo vývine nášho kolektívneho nevedomia dospeli do bodu, kde môžeme dokonca manažovať a riadiť prebudenosť nášho vedomia. Táto kniha nám priniesla nový rozmer vnímania o tom, ako sa dá prebúdzať duch človeka, ktorý drieme v každom z nás. Je to len otázka času, kedy sa spoločne dokážeme posúvať tak vysoko na energetické úrovne, ktoré prinesú celospoločenský posun nie len v našej krajine (aspoň nad 310?). Kiež by si túto knihu chceli čítať aj kompetentní ľudia, ktorí sú zodpovední za dôležité oblasti života v našej krajine. Aká je podľa vás priemerná výška prebudenosti ducha človeka v našej krajine? Pevne veríme, že po prečítaní tejto knihy u vás minimálne rádovo vyššia.

Získajte recenziu tejto fantastickej knihy v našom VIP členstve a dozviete sa všetky myšlienkové klenoty a najpodstatnejšie informácie, ktoré sme v knihe našli. 

 

Ako získať recenzie kníh

Recenzie kníh vám ponúkame ako BONUS k VIP PREMIUM členstvu, v ktorom nájdete všetky naše elektronické produkty vytvorené do roku 2016. Edukačné eKnihy, prednášky či cvičebné DVD materiály sú dostupné ihneď vo vašom MOBILE, TABLETE alebo POČÍTAČI na jeden klik. Všetky produkty v pôvodnej hodnote nad 800 eur môžete mať dnes dostupné za 20 eur / mesiac (alebo 200 eur / rok). Viac informácií si môžete preštudovať TU.

 

 

 

Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem