...

Prebuďte svoju vnútornú silu

Recenzia knihy Prebuďte svoju vnútornú silu

Tohto autora len málokomu treba špeciálne predstavovať. Tony Robbins patrí k najlepším učiteľom sveta, ktorý učí vedu ako dosahovať výsledky ale aj umenie ako byť šťastným a naplneným človekom. Okrem toho, že s veľkým záujmom študujeme mnohé jeho materiály, sme mali možnosť sa s ním stretnúť aj osobne. Autor v tejto knihe poukazuje na fakt, že ak chceme niečo v živote dosiahnuť, ako prvé musíte zvýšiť nároky na seba. Najlepšou stratégiou takmer v každom prípade je nájsť si ako vzor niekoho, kto už dosiahol výsledky, ktoré si želáte aj vy, a potom čerpať z jeho skúseností. V knihe nerozoberá len otázku úspechu v práci, ale naopak veľmi komplexne. Píše, že sa musíte naučiť ovládať svoje vzťahy – romantické, rodinné, pracovné a sociálne ale najprv si treba vytvoriť dobrý vzťah sám so sebou a potom s inými. Preberá aj otázku peňazí ako jednu z foriem bohatstva. Čím viac peňazí budete mať, tým viac napätia budete pravdepodobne cítiť. Kľúčom je nielen snažiť sa o bohatstvo, ale zmeniť aj svoje presvedčenia a prístupy k nemu, takže ho budete chápať ako prostriedok na pomoc druhým a nie ako konečný cieľ a hlavnú podmienku šťastia.

V tejto knihe Tony tvrdí, že sa máme usilovať o excelentnosť. Podotýka však, že všetky majstrovské diela si vyžadujú čas. Autor hovorí o skutočnom využití času, tak aby sa stal skôr naším spojencom ako naším nepriateľom. Za desať rokov každý z nás niekam dôjde. Otázkou je kam? Kým sa stanete? Ako budete žiť? Čím prispejete spoločnosti? Teraz je čas na to, aby ste si naplánovali budúcich desať rokov svojho života – a nie vtedy, keď už budú za vami. Tony apeluje, že musíme využiť práve túto chvíľu. Jeden z jeho návodov hovorí že najlepší spôsob, ako formovať svoj život, je prinútiť sa k činnosti (rozhodnutie). Všetky výhovorky sú len táraniny! Nie sú len obmedzujúce, ale priam deštruktívne. Mnohí z nás si ani neuvedomujú, čo skutočné rozhodnutie vlastne znamená. Slovo rozhodnutie používajú tak voľne a nezáväzne, že pod ním chápeme niečo ako zoznam želaní. 

Ak však urobíme skutočné rozhodnutie, zablokujeme všetky ostatné možnosti. Urobiť skutočné rozhodnutie znamená, že sme odhodlaní dosiahnuť výsledok a odstrihneme sa od všetkých ostatných možností. Lepšie rozhodnutia sa vraj naučíme robiť tak, že ich budeme robiť častejšie. Tony rozoberá aj tri rozhodnutia, ktoré robíme v každom momente svojho života a ktoré riadia náš osud: 1. Na čo sa zameriame 2. Čo je pre nás dôležité 3. Čo urobíme, aby sme dosiahli žiadané výsledky. Skutočné rozhodnutie sa meria tým, že začnete pre „svoju vec“ niečo robiť. Ak sa neodhodláte k žiadnej činnosti, vaše rozhodnutie nie je skutočné. Tvrdí, že najúspešnejší ľudia sa rozhodujú rýchlo, pretože majú jasno vo svojich hodnotách a v tom, čo v živote chcú. 

Ľudský duch sa skutočne nedá poraziť. Tajomstvom úspechu je naučiť sa, ako využiť bolesť a radosť namiesto toho, aby bolesť a radosť využívali vás. Ak to dokážete, riadite svoj život. Ak nie, život riadi vás.“ Anthony Robbins.

Kľúčom k úspechu je podľa Tonyho vytvoriť si vzorce pohybu, ktoré vytvárajú sebadôveru, pocit sily, flexibility, pocit osobnej moci a veselosti. Uvedomte si, že stagnácia je výsledkom nedostatku pohybu. Iste poznáte nejakého starého človeka, ktorý sa už „veľmi nehýbe“. Starnutie nie je otázkou veku, je to nedostatok pohybu. A konečný nedostatok pohybu je smrť. Preto popisuje aj jeden kľúčový nástroj, ktorý nám dáva silu rozhodnutia. Sú nim otázky. Úspešní ľudia si dávajú lepšie otázky aby dostávali lepšie odpovede. Odpovede, ktoré im umožnili poznať, čo majú robiť v určitej situácii, aby dosiahli žiadané výsledky. Dobré otázky vytvoria dobrý život. Váš osud však neformujú len otázky, ktoré si dávate, ale aj otázky, ktoré si nepoložíte. V krízových chvíľach si preto treba položiť posilňujúce otázky. Otázky sú ako laserový lúč ľudského vedomia. Koncentrujú naše zameranie a rozhodujú o tom, čo cítime a čo robíme.

Jediný skutočný dôvod na to, aby sme išli za svojimi cieľmi, je, aby sme sa rozvíjali a rástli. V dlhodobom meradle nebudeme nikdy šťastní len preto, že sme dosiahli svoje ciele. Šťastní budeme z toho, akí ľudia sa z nás stanú pri prekonávaní prekážok na svojej ceste k cieľu. To nám dá pocit hlbokého a trvalého uspokojenia.

A toto všetko je nie len o postojoch ale aj hodnotách a identite, akú si budujeme. Ak chceme zlepšiť život vo svojej krajine, potom skutočne musíme ovplyvniť hodnotové systémy mnohých ľudí. Naša budúcnosť je v rukách mladých. Ich hodnoty sa jedného dňa stanú hodnotami celej spoločnosti. Kto má priamy vplyv na tieto hodnoty akým smerom sa dnes uberajú? Máme šancu aby sa naša krajina sama od seba stala trvalo skvelou spoločnosťou?

Získajte recenziu tejto fantastickej knihy v našom VIP členstve a dozviete sa všetky myšlienkové klenoty a najpodstatnejšie informácie, ktoré sme v knihe našli. 

 

Ako získať recenzie kníh

Recenzie kníh vám ponúkame ako BONUS k VIP PREMIUM členstvu, v ktorom nájdete všetky naše elektronické produkty vytvorené do roku 2016. Edukačné eKnihy, prednášky či cvičebné DVD materiály sú dostupné ihneď vo vašom MOBILE, TABLETE alebo POČÍTAČI na jeden klik. Všetky produkty v pôvodnej hodnote nad 800 eur môžete mať dnes dostupné za 20 eur / mesiac (alebo 200 eur / rok). Viac informácií si môžete preštudovať TU.

 

 

 

Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem