...

The Inevitable

Recenzia knihy: The Inevitable

Kniha s názvom: The Inevitable, od futurológa Kevina Kelly, vás prinúti zamyslieť sa nad blížiacou sa budúcnosťou. Svet sa mení rýchlejšie ako kedykoľvek pred tým a rozumné pripraviť sa na to. Na svetlo sveta sa derú mnohé prelomové technologické trendy, ktoré keď sa stanú komerčne dostupné pre masy, zmenia život na Zemi tak, ako ho poznáme doteraz. Umelá inteligencia, autonómne auta a mnohé ďalšie exponenciálne technológie nás budú čoraz viac nahradzovať v produktívnych činnostiach a my samých seba sa budeme musieť čoraz viac pýtať: k čomu sme my ľudia? Je pravdepodobné, že napríklad taká umelá inteligencia nám pomôže definovať ľudskosť lepšie ako čokoľvek iné doteraz a pravdepodobne ju potrebujeme na to, aby nám povedala kto sme. Otázne je, či my hľadáme ju, alebo ona hľadá nás?

Vždy, keď niečo vyhľadávate, kliknete na generovaný link vyhľadávania alebo vytvoríte link na webe, trénujete umelú inteligenciu Googlu . 

Zmena je podľa autora neodvratná. V strede každej významnej zmeny v našich životoch je dnes technológia nejakého druhu, technológia, ktorú autor nazýva urýchľovač ľudstva. Domnieva sa, že technológia nás berie do protópie, ktorá je skôr štádium prichádzania ako smerovania. Je to proces, v ktorom sú veci lepšie ako boli včera. Autor poznamenáva, že sme vstúpili do permanentnej prítomnosti bez minulosti, či budúcnosti. Autor v knihe rozpoznáva 12 technologických síl, ktoré sa na nás hrnú a stanú sa nevyhnutné:

 1. becoming
 2. cognifying
 3. flowing
 4. screening
 5. accessing
 6. sharing
 7. filtering
 8. remixing
 9. interacting
 10. tracking
 11. questioning
 12. beginning

Čo presne tieto technologické sily znamenajú, si môžete preštudovať priamo v knihe autora, alebo v našej recenzii jeho knihy. 

Získajte plnú recenziu tejto fantastickej knihy v našom VIP členstve a dozviete sa všetky myšlienkové klenoty a najpodstatnejšie informácie, ktoré sme v knihe našli.

 

VIAC INFORMÁCIÍ O VIP SLUŽBE NÁJDETE TU.

Predplaťte si VIP službu podľa Vášho výberu

= 5 eur/mesiac
= 10 eur/mesiac
= 15 eur/mesiac
Mesačné členstvo VIP
Mesačné členstvo VIP
(všetko spolu)
= 19 eur/mesiac

(úspora 11 eur/mesiac = 132 eur/rok)

Zostavte si balíček VIP produktov

Pre vytvorenie objednávky musíte byť prihlásený.

 

scroll-top

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem