...

The Wahls Protocol

Recenzia knihy The Wahls Protocol

Autorke knihy Terry Wahls bola diagnostikovaná skleróza multiplex. Vyskúšala viacero druhov farmakoterapie, avšak žiadna nezaberala a jej zdravie sa neustále zhoršovalo. Dostala sa až do stavu, kedy bola nútená používať vozík. Ako uvádza, uvedomila si, že konvenčná medicína nezastaví to, čo sa jej deje a keďže sama bola doktorkou, vedela, že mozog postihnutý MS sa časom zmenšuje. V knihe apeluje na výživu, ktorá je orientovaná na zlepšovanie bunkového zdravia. Píše, že sme vyrobený z buniek. Bunka je jednotka, ktorá nás robí živým organizmom.

Bunky potrebujú isté živiny, aby nás mohli udržiavať nažive a zdravých. Bez týchto živín sa bunky stávajú podvyživené, dokonca umierajú. Pýta sa: “odkiaľ tieto živiny pochádzajú”? Dodáva že pochádzajú iba z jedla, ktoré konzumujeme – odnikiaľ inakiaľ. Podľa nej je výživa buniek všetko. Ak sú bunky podvyživené, napokon sme aj my podvyživení. Ďalej však svoju tézu obohacuje o ďalšie zaujímavé informácie, ktoré sa týkajú mitochondrií a ich zdravia (nachádzajú sa priamo v bunke).

Mitochondrie sú bunkovými pracovnými koňmi. Bez mitochondrií, bunka by bola ako podvozok auta. Môže vyzerať ako bunka, ale bez motora (mitochondrie), toho veľa nezmôže. A ako každý motor, aj mitochondrie potrebujú palivo. Nie len nejaké hocijaké palivo – ale vysoko kvalitné palivo.

Autorka preto tvrdí, že bez správnych zdrojov živín na stimulovanie produkcie ATP v mitochondriách (produkujú energiu pre bunkové procesy potrebné na udržanie života) sa môžu stať naše bunky vyhladovanými. Bunky potom nemôžu robiť svoju prácu účinne a navyše, ak mitochondrie sú príliš napäté, začnú sa rozkladať. S menším počtom mitochondrií v bunke, sú väčšie požiadavky od existujúcich mitochondrií na generovanie potrebnej energie pre celé telo. Táto námaha mitochondrií môže poslať signál do jadra, že je čas zomrieť, a potom bunka „spácha samovraždu“ predčasne. To vedie k rapídnemu starnutiu orgánov a tela ako celku, najmä mozgu, kde je činnosť mitochondrií veľmi dôležitá. Toto môže nakoniec viesť k „zahmleniu mozgu“ (zmätok, strata pamäti) a dokonca zmenšovaniu mozgu či k ďalším chorobám.

Preto je strava podľa autorky to, kde sa to všetko začína. Je to ten najvplyvnejší element vášho prostredia, ktorý môžete kontrolovať a je preto vaším najmocnejším nástrojom v uzdravovaní Sklerózy Multiplex (alebo iného autoimunitného či chro-nického ochorenia).

„Gény nie sú váš osud. Môžete sa rozhodnúť ako žiť a to znamená, že máte obrovskú kontrolu nad tým, ktoré gény sa stanú aktívnymi.“

Autorka ďalej upozorňuje, že vaše autoimunitné ochorenie doktor nemôže liečiť. Medikácia dokáže iba zľahčiť vaše symptómy, niekedy s vedľajšími účinkami, ktoré môžu spôsobiť, že sa budete cítiť ešte horšie. Lekári liečia symptómy, ale nemôžu liečiť chronické ochorenia ako MS, depresia, vysoký krvný tlak, cukrovka či obezita. V knihe popisuje oi. aj výhody ketogénneho stravovania (v podstate je kľúčom k riešeniu problému) no upozorňuje na jej úskalia, ktoré môžu viesť k podvýžive a poskytuje návody, ako tomu zabrániť. Zdôrazňuje, že sila uzdravenia je vo vnútri nás a v tom, ako sa rozhodneme žiť. Všetko čo je musíme je dať svojmu telu čo potrebuje a odstrániť to čo ho poškodzuje. Konštatovanie síce jednoduché, ale už náročnejšie na realizáciu. Poučíme sa z tejto nesmierne cennej knihy od autorky, ktorá dokázala radikálne zlepšiť svoj zdravotný stav týmto prístupom?

Získajte plnú recenziu tejto fantastickej knihy v našom VIP členstve a dozviete sa všetky myšlienkové klenoty a najpodstatnejšie informácie, ktoré sme v knihe našli.  

 

VIAC INFORMÁCIÍ O VIP SLUŽBE NÁJDETE TU.

Predplaťte si VIP službu podľa Vášho výberu

= 5 eur/mesiac
= 10 eur/mesiac
= 15 eur/mesiac
Mesačné členstvo VIP
Mesačné členstvo VIP
(všetko spolu)
= 19 eur/mesiac

(úspora 11 eur/mesiac = 132 eur/rok)

Zostavte si balíček VIP produktov

Pre vytvorenie objednávky musíte byť prihlásený.

  

scroll-top

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem