...

The Wahls Protocol

Recenzia knihy The Wahls Protocol

Autorke knihy Terry Wahls bola diagnostikovaná skleróza multiplex. Vyskúšala viacero druhov farmakoterapie, avšak žiadna nezaberala a jej zdravie sa neustále zhoršovalo. Dostala sa až do stavu, kedy bola nútená používať vozík. Ako uvádza, uvedomila si, že konvenčná medicína nezastaví to, čo sa jej deje a keďže sama bola doktorkou, vedela, že mozog postihnutý MS sa časom zmenšuje. V knihe apeluje na výživu, ktorá je orientovaná na zlepšovanie bunkového zdravia. Píše, že sme vyrobený z buniek. Bunka je jednotka, ktorá nás robí živým organizmom.

Bunky potrebujú isté živiny, aby nás mohli udržiavať nažive a zdravých. Bez týchto živín sa bunky stávajú podvyživené, dokonca umierajú. Pýta sa: “odkiaľ tieto živiny pochádzajú”? Dodáva že pochádzajú iba z jedla, ktoré konzumujeme – odnikiaľ inakiaľ. Podľa nej je výživa buniek všetko. Ak sú bunky podvyživené, napokon sme aj my podvyživení. Ďalej však svoju tézu obohacuje o ďalšie zaujímavé informácie, ktoré sa týkajú mitochondrií a ich zdravia (nachádzajú sa priamo v bunke).

Mitochondrie sú bunkovými pracovnými koňmi. Bez mitochondrií, bunka by bola ako podvozok auta. Môže vyzerať ako bunka, ale bez motora (mitochondrie), toho veľa nezmôže. A ako každý motor, aj mitochondrie potrebujú palivo. Nie len nejaké hocijaké palivo – ale vysoko kvalitné palivo.

Autorka preto tvrdí, že bez správnych zdrojov živín na stimulovanie produkcie ATP v mitochondriách (produkujú energiu pre bunkové procesy potrebné na udržanie života) sa môžu stať naše bunky vyhladovanými. Bunky potom nemôžu robiť svoju prácu účinne a navyše, ak mitochondrie sú príliš napäté, začnú sa rozkladať. S menším počtom mitochondrií v bunke, sú väčšie požiadavky od existujúcich mitochondrií na generovanie potrebnej energie pre celé telo. Táto námaha mitochondrií môže poslať signál do jadra, že je čas zomrieť, a potom bunka „spácha samovraždu“ predčasne. To vedie k rapídnemu starnutiu orgánov a tela ako celku, najmä mozgu, kde je činnosť mitochondrií veľmi dôležitá. Toto môže nakoniec viesť k „zahmleniu mozgu“ (zmätok, strata pamäti) a dokonca zmenšovaniu mozgu či k ďalším chorobám.

Preto je strava podľa autorky to, kde sa to všetko začína. Je to ten najvplyvnejší element vášho prostredia, ktorý môžete kontrolovať a je preto vaším najmocnejším nástrojom v uzdravovaní Sklerózy Multiplex (alebo iného autoimunitného či chro-nického ochorenia).

„Gény nie sú váš osud. Môžete sa rozhodnúť ako žiť a to znamená, že máte obrovskú kontrolu nad tým, ktoré gény sa stanú aktívnymi.“

Autorka ďalej upozorňuje, že vaše autoimunitné ochorenie doktor nemôže liečiť. Medikácia dokáže iba zľahčiť vaše symptómy, niekedy s vedľajšími účinkami, ktoré môžu spôsobiť, že sa budete cítiť ešte horšie. Lekári liečia symptómy, ale nemôžu liečiť chronické ochorenia ako MS, depresia, vysoký krvný tlak, cukrovka či obezita. V knihe popisuje oi. aj výhody ketogénneho stravovania (v podstate je kľúčom k riešeniu problému) no upozorňuje na jej úskalia, ktoré môžu viesť k podvýžive a poskytuje návody, ako tomu zabrániť. Zdôrazňuje, že sila uzdravenia je vo vnútri nás a v tom, ako sa rozhodneme žiť. Všetko čo je musíme je dať svojmu telu čo potrebuje a odstrániť to čo ho poškodzuje. Konštatovanie síce jednoduché, ale už náročnejšie na realizáciu. Poučíme sa z tejto nesmierne cennej knihy od autorky, ktorá dokázala radikálne zlepšiť svoj zdravotný stav týmto prístupom?

Získajte plnú recenziu tejto fantastickej knihy v našom VIP členstve a dozviete sa všetky myšlienkové klenoty a najpodstatnejšie informácie, ktoré sme v knihe našli.  

 

Ako získať recenzie kníh

Recenzie kníh vám ponúkame ako BONUS k VIP PREMIUM členstvu, v ktorom nájdete všetky naše elektronické produkty vytvorené do roku 2016. Edukačné eKnihy, prednášky či cvičebné DVD materiály sú dostupné ihneď vo vašom MOBILE, TABLETE alebo POČÍTAČI na jeden klik. Všetky produkty v pôvodnej hodnote nad 800 eur môžete mať dnes dostupné za 20 eur / mesiac (alebo 200 eur / rok). Viac informácií si môžete preštudovať TU.

 

 

Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem