...

Vedomý business

Recenzia knihy Vedomý business

V knihe Vedomý business Fred Kofman názorne a štrukturovane opisuje, ako sa stať uvedomelým manažérom, leadrom, zamestnancom či študentom. Tento fantastický návod aj vám môže pomôcť využiť vlastný vnútorný potenciál a pravé ľudské bohatstvo na to, aby ste dosiahli tú najvyššiu slobodu, po ktorej každý z nás túži (integrita, úspech a šťastie). 

Ako píše, skutočný a dlhotrvajúci úspech spoločnosti sa tvorí prostredníctvom služby klientovi. A práve ten zmysel, ktorý je za jednotlivými produktmi a službami je tým správnym perpetuum mobile poháňajúcim chod úspešných firiem a spoločností. Výstižne o tom vraví aj Kofmanov učiteľ, Peter Senge: „Pravda nie je v číslach, ale v zmysle, ktorý im dáme“. Fred Kofman popisuje sedem aspektov vedomého businessu, na ktorých stoja výnimočné spoločnosti s výnimočnými leadrami. Tieto nosné piliere dlhotrvajúceho úspechu, šťastia a naplnenia sú nasledovné: 

  • bezpodmienečná zodpovednosť, 
  • bytostná integrita, 
  • ontologická pokora, 
  • autentická komunikácia, 
  • konštruktívne vyjednávanie, 
  • bezchybná spolupráca 
  • a emočné majstrovstvo. 

Aby sme tieto aspekty rozvíjali, musíme ich začať používať všade, v osobnom živote a v práci. Ak svoju prácu považujete za stratený čas, tak potom aj váš život je stratený čas. Nezabúdajte, že v práci strávite asi dve tretiny svojho života. Chcete ich len tak premárniť? Pretavte sedem pilierov vedomého biznisu do svojej práce a uvidíte, ako sa váš pohľad na svet a na seba samého zmení. A nielen to, ľudia vo vašom okolí sa zmenia tiež. Svoju prácu môžete využiť ako súčasť vášho duchovného rastu a prejaviť v nej svoju ľudskú „veľkosť“ tým, že budete v súlade so svojimi vnútornými hodnotami a svojou integritou

Aj preto veľkú časť svojej pozornosti zameriava na emocionálnu inteligenciu (majstrovstvo). Tvrdí, že je známkou múdrosti a zrelosti, ak dokážeme nestranne pozorovať svoje emócie, myšlienky a spomienky a nenecháme sa nimi ovládať a viesť k sebadeštruktívnemu správaniu. Upozorňuje, že vždy keď zablokujeme nejakú svoju emóciu, vytvárame emočný dlh, ktorý budeme musieť raz zaplatiť – aj s vysokým úrokom. To sa môže negatívne prejavovať v kvalite zrenia osobnosti človeka napríklad takto:

Pre autora je jedným z najcharakteristickejších znakov ontologicky arogantných ľudí práve to, že nerozlišujú medzi svojou identitou a svojimi názormi, teda myslia si, že ich myšlienky a ich „ja“ je jedno a to isté. To znamená, že ak niekto nesúhlasí s ich názorom, nesúhlasí s nimi. Autor zdôrazňuje, že výsledkom je, že ktokoľvek spochybňuje ich pohľad spochybňuje ich imidž a hodnotu, čo ich vedie k tomu, že aj drobné nezhody sa menia v zásadné spory.

Pre zvládnutie našich emócií je podľa autora potrebných týchto 5 zá- kladných kompetencií, ktoré aj opisujeme aj v recenzii knihy: sebauvedomenie, sebaprijatie, sebaovládanie, sebaskúmanie a sebavyjadrenie.

Získajte plnú recenziu tejto fantastickej knihy v našom VIP členstve a dozviete sa všetky myšlienkové klenoty a najpodstatnejšie informácie, ktoré sme v knihe našli. 

VIAC INFORMÁCIÍ O VIP SLUŽBE NÁJDETE TU.

Predplaťte si VIP službu podľa Vášho výberu

= 5 eur/mesiac
= 10 eur/mesiac
= 15 eur/mesiac
Mesačné členstvo VIP
Mesačné členstvo VIP
(všetko spolu)
= 19 eur/mesiac

(úspora 11 eur/mesiac = 132 eur/rok)

Zostavte si balíček VIP produktov

Pre vytvorenie objednávky musíte byť prihlásený.

 

scroll-top

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem