...

Vedomý business

Recenzia knihy Vedomý business

V knihe Vedomý business Fred Kofman názorne a štrukturovane opisuje, ako sa stať uvedomelým manažérom, leadrom, zamestnancom či študentom. Tento fantastický návod aj vám môže pomôcť využiť vlastný vnútorný potenciál a pravé ľudské bohatstvo na to, aby ste dosiahli tú najvyššiu slobodu, po ktorej každý z nás túži (integrita, úspech a šťastie). 

Ako píše, skutočný a dlhotrvajúci úspech spoločnosti sa tvorí prostredníctvom služby klientovi. A práve ten zmysel, ktorý je za jednotlivými produktmi a službami je tým správnym perpetuum mobile poháňajúcim chod úspešných firiem a spoločností. Výstižne o tom vraví aj Kofmanov učiteľ, Peter Senge: „Pravda nie je v číslach, ale v zmysle, ktorý im dáme“. Fred Kofman popisuje sedem aspektov vedomého businessu, na ktorých stoja výnimočné spoločnosti s výnimočnými leadrami. Tieto nosné piliere dlhotrvajúceho úspechu, šťastia a naplnenia sú nasledovné: 

  • bezpodmienečná zodpovednosť, 
  • bytostná integrita, 
  • ontologická pokora, 
  • autentická komunikácia, 
  • konštruktívne vyjednávanie, 
  • bezchybná spolupráca 
  • a emočné majstrovstvo. 

Aby sme tieto aspekty rozvíjali, musíme ich začať používať všade, v osobnom živote a v práci. Ak svoju prácu považujete za stratený čas, tak potom aj váš život je stratený čas. Nezabúdajte, že v práci strávite asi dve tretiny svojho života. Chcete ich len tak premárniť? Pretavte sedem pilierov vedomého biznisu do svojej práce a uvidíte, ako sa váš pohľad na svet a na seba samého zmení. A nielen to, ľudia vo vašom okolí sa zmenia tiež. Svoju prácu môžete využiť ako súčasť vášho duchovného rastu a prejaviť v nej svoju ľudskú „veľkosť“ tým, že budete v súlade so svojimi vnútornými hodnotami a svojou integritou

Aj preto veľkú časť svojej pozornosti zameriava na emocionálnu inteligenciu (majstrovstvo). Tvrdí, že je známkou múdrosti a zrelosti, ak dokážeme nestranne pozorovať svoje emócie, myšlienky a spomienky a nenecháme sa nimi ovládať a viesť k sebadeštruktívnemu správaniu. Upozorňuje, že vždy keď zablokujeme nejakú svoju emóciu, vytvárame emočný dlh, ktorý budeme musieť raz zaplatiť – aj s vysokým úrokom. To sa môže negatívne prejavovať v kvalite zrenia osobnosti človeka napríklad takto:

Pre autora je jedným z najcharakteristickejších znakov ontologicky arogantných ľudí práve to, že nerozlišujú medzi svojou identitou a svojimi názormi, teda myslia si, že ich myšlienky a ich „ja“ je jedno a to isté. To znamená, že ak niekto nesúhlasí s ich názorom, nesúhlasí s nimi. Autor zdôrazňuje, že výsledkom je, že ktokoľvek spochybňuje ich pohľad spochybňuje ich imidž a hodnotu, čo ich vedie k tomu, že aj drobné nezhody sa menia v zásadné spory.

Pre zvládnutie našich emócií je podľa autora potrebných týchto 5 zá- kladných kompetencií, ktoré aj opisujeme aj v recenzii knihy: sebauvedomenie, sebaprijatie, sebaovládanie, sebaskúmanie a sebavyjadrenie.

Získajte plnú recenziu tejto fantastickej knihy v našom VIP členstve a dozviete sa všetky myšlienkové klenoty a najpodstatnejšie informácie, ktoré sme v knihe našli. 

 

Ako získať recenzie kníh

Recenzie kníh vám ponúkame ako BONUS k VIP PREMIUM členstvu, v ktorom nájdete všetky naše elektronické produkty vytvorené do roku 2016. Edukačné eKnihy, prednášky či cvičebné DVD materiály sú dostupné ihneď vo vašom MOBILE, TABLETE alebo POČÍTAČI na jeden klik. Všetky produkty v pôvodnej hodnote nad 800 eur môžete mať dnes dostupné za 20 eur / mesiac (alebo 200 eur / rok). Viac informácií si môžete preštudovať TU.

 

 

 

Vytvorte si účet



Vyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem