...

Wellness revolúcia

Recenzia knihy Wellness revolúcia

Paul Zane Pilzer je Americky ekonóm a autor mnohých zaujímavých kníh. Jedna z nich, ktorej recenziu si môžete prečítať aj vy, nám zmenila život a to, ako sa pozeráme na podnikanie dnes. Dôvody sú úplne jednoduché a ľahko pochopiteľné pre každého. Ako autor v knihe píše, stať sa milionárom má čoraz nižšiu koreláciu s tým, akej ste rasy, náboženstva, krajiny alebo dokonca akých máte rodičov či vzdelanie. Dosiahnutie veľkého úspechu už dnes nie je predovšetkým určované farbou pleti, krajinou, pôvodom alebo rodičmi. Veľký úspech je teraz, viac než kedykoľvek v histórii o tom, že urobíte vlastné rozhodnutie. Samozrejme vaše vzdelanie, rodičia a iné vonkajšie faktory zavážia, ale najväčším determinantom úspechu dnes sú rozhodnutia, ktoré spravíte (napríklad smerom k zodpovednosti za svoj život, stať sa poctivým podnikateľom, atď.).

Okrem tejto ekonomickej stránky autor rozoberá najmä priestor podnikania, ktorý sa črtá v oblasti starostlivosti o zdravie (Wellness priemysel). Veľa ľudí si stále nie sú vedomí toho, ako jednoduché voľby ovplyvňujú ich zdravie. Popisuje, ako priemysel zdravia (wellness industry) sa púšťa do jedného z najzávažnejších problémov nášho života - vek a vitalita. Popisuje aj to, ako biznis choroby (sickness business) je reaktívny. Napriek svojej enormnej veľkosti, ľudia sa stávajú zákazníkmi iba keď sú chorí. Nikto v skutočnosti nechce byť zákazníkom sickness priemyslu. Biznis zdravia (wellness business) je naopak proaktívny. Ľudia sa stávajú zákazníkmi dobrovoľne – aby sa cítili zdravšie, spomalili efekty starnutia a aby sa vyhli tomu, že sa stanú zákazníkmi biznisu choroby. Každý chce byť radšej zákazníkom tohto Wellness priemyslu. Autor popisuje svoje postoje aj o tom, ako je zdravie ďalším prirodzeným krokom dopredu v našom osude a v pokroku ľudstva.

Autor sa trefne vyjadruje o hlavných dôvodoch, prečo je toľko veľa ľudí obéznych a nezdravých. Na vine nie je biológia ale ekonomika. Píše, že neuveriteľne silné ekonomické sily zabraňujú ľuďom prebrať kontrolu nad ich zdravým a v skutočnosti ich podporujú v naberaní váhy i choroby. Bohatý a tučný človek je v dnešnej dobe skôr výnimka. Slová chudobný a tučný sa stali synonymami. Predpovedá, že Wellness priemysel je prenikavý a nevymizne ani sa nestratí. Veľa wellness produktov a služieb bolo kedysi dostupných iba pre bohatých. V dnešnej dobe sa veci menia. 

V rámci podnikateľských príležitostí upozorňuje na fakt, ako musia byť podnikatelia pripravení na úspech. V knihy opisuje formy distribúcie produktov, ktoré považujeme za kľúčové ak chcete vo Wellness priemysle preraziť. Popisuje návody a stratégie, ktoré sú dôležité z pohľadu proaktívnych zákazníkov, ktorí za najdôležitejšiu vec považujú rozumovú distribúciu informácií pred tým, ako si produkt zadovážia aj fyzicky. Porozmýšľajte ako sme tieto myšlienky pretavili aj my do našej podnikateľskej činnosti a uvidíte súvislosti, ktoré vám napovedia smer vašej budúcej podnikateľskej stratégie.

Získajte plnú recenziu tejto fantastickej knihy v našom VIP členstve a dozviete sa všetky myšlienkové klenoty a najpodstatnejšie informácie, ktoré sme v knihe našli.

 

Ako získať recenzie kníh

Recenzie kníh vám ponúkame ako BONUS k VIP PREMIUM členstvu, v ktorom nájdete všetky naše elektronické produkty vytvorené do roku 2016. Edukačné eKnihy, prednášky či cvičebné DVD materiály sú dostupné ihneď vo vašom MOBILE, TABLETE alebo POČÍTAČI na jeden klik. Všetky produkty v pôvodnej hodnote nad 800 eur môžete mať dnes dostupné za 20 eur / mesiac (alebo 200 eur / rok). Viac informácií si môžete preštudovať TU.

 

 

 

Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem