...

Bold

Recenzia knihy Bold

Futuristická kniha Bold od Petra Diamandisa a Steven Kotlera sa podobne ako ich predchádzajú kniha Abundance zameriava na budúcnosť ľudstva a vývoj vo všetkých oblastiach nášho života. Svet budúcnosti totiž patrí malým a rýchlym, nie veľkým a ťažkopádnym dinosaurom (korporáciám).

V prvej časti autori vysvetľujú, aké podstatné budú už pre našu generáciu nové exponenciálne technológie, ako napríklad 3D tlač, syntetická biológia, umelá inteligencia, senzorika a iné. Práve tie narušujú dnešných 500 „vyvolených“ spoločností sveta (Forbes 500). Dnes je preto možné omnoho rýchlejšie ako inokedy prejsť od „Mám nápad!“ po „Rozbehol som miliardovú spoločnosť!“. V knihe predstavujú šesť exponenciálnych D, ktoré postupne ovládnu každú oblasť nášho života a pre lineárne zmýšľajúcich ľudí (teda v dnešnej dobe väčšinu) sú koňmi apokalypsy. 

V druhej časti autori otvárajú čitateľovi dvere ku výbave mentálnych nástrojov, ktoré dnešní technologickí lídri ako Larry Page, Elon Musk, Richard Branson či Jeff Bezos využívajú. Ukazujú v čom sa líši súčasný marketing o toho minulého a venujú sa mottu Silicon Valey: „Padni skoro, padni často, padni dopredu.“ V tomto smere sú veľmi užitočné aj Diamandisové myšlienkové zákony, s ktorými sa stotožňujeme). Okrem iného kniha jasne vysvetľuje aj tematiku stavu flow, v ktorej sme najproduktívnejší a najkreatívnejší. 

Tretia časť uzatvára knihu s pohľadom na novú silu – potenciál davu. Výhodou knihy je veľké množstvo praktických rád a návodov, ako využiť crowdsourcing či crowdfunding. Autori ponúkajú zároveň aj plán ako vybudovať komunitu, ako pritiahnuť investora, ako krok po kroku usporiadať XPRIZE.

Páči sa nám, ako autori v knihe napĺňajú motto knihy: „Ako byť veľkým, vytvoriť bohatstvo a ovplyvniť svet“. Ponúkajú množstvo netradičných tipov a pohľadov na svet a celá kniha je manuálom a zároveň manifestom pre našu blízku a hlavne lepšiu budúcnosť. Ak chcete byť súčasťou tejto lepšej budúcnosti, túto knihu by ste mali vlastniť (minimálne jej recenziu). Toto je kniha ktorá patrí do kategórie našich naobľúbenejších, aké sme kedy čítali. 

Získajte plnú recenziu tejto fantastickej knihy v našom VIP členstve a dozviete sa všetky myšlienkové klenoty a najpodstatnejšie informácie, ktoré sme v knihe našli.

VIAC INFORMÁCIÍ O VIP SLUŽBE NÁJDETE TU.

Predplaťte si VIP službu podľa Vášho výberu

= 5 eur/mesiac
= 10 eur/mesiac
= 15 eur/mesiac
Mesačné členstvo VIP
Mesačné členstvo VIP
(všetko spolu)
= 19 eur/mesiac

(úspora 11 eur/mesiac = 132 eur/rok)

Zostavte si balíček VIP produktov

Pre vytvorenie objednávky musíte byť prihlásený.

 

scroll-top

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem